Úvod // Kuchyně // Lakované kuchyně

Lakované kuchyně


 

PROVEDENÍ kuchyně LAK

Lakované kuchyně se řadí k nejluxusnějšímu provedení a jsou stále více žádané. Designovou záležitostí je vysoký lesk povrchu dvířek, celá kuchyně působí exkluzivněji. Výhodami lakované kuchyně je neomezený výběr barev, moderní vzhled, snadnou čistitelnost, možnost oprav či oživení lesku laku, povrch je kvalitní a tvrdý. Laky jsou odolné vůči vlhkosti a poškození a hlavně šetrné k životnímu prostředí a hygienicky nezávadné.

Lakovaná kuchyňská dvířka se vyrábí z polotvrdé dřevovláknité desky (MDF), na kterou je nanášeno několik vrstev polyuretanového nebo epoxidového pigmentového laku dokončeného na vysoký lesk nebo mat. Lakovaná kuchyně však nemusí být jen minimalistická záležitost hladkých ploch. Kuchyňská dvířka mohou být dle typu kuchyně hladká, profrézovaná nebo profilovaná.

Barvy jsou jedním z hlavních kritérií výběru nové kuchyně. Barevnou lakovanou kuchyní vytvoříte příjemnou atmosféru celého interiéru a můžete ho jednoduše sladit na stejnou notu. Téměř neomezenou škálu barev nabízíme dle vzorníku RAL a NCS. Jednotlivé barvy můžete kombinovat navzájem, nebo s jinými materiály jako je dýha, sklo či kovy. Nestárnoucí klasikou, s kterou nikdy nešlápnete vedle, je bílá lakovaná kuchyně, kterou můžete obměňovat různobarevnými doplňky. Top trendy barvami lakovaných kuchyní jsou temnější fialové, růžové, červené, zelené odstíny, které přechází až do šedé nebo černé. Jemné pastelové barvy limetkové, žluté nebo oranžové si stále drží své místo na žebříčku oblíbenosti.